Brama Kamienna

Na północ od centrum miasta znajduje się Brama Kamienna (ul. Powstańców Warszawskich) nazywana także Wysoką, będąca jedyną, jaka zachowała się z dawnych, miejskich obwarowań, w skład których wchodziły w sumie 4 bramy.

Wzniesiono ją w XIV w., z cegły, na planie kwadratu. Ma ona 4 kondygnacje i przykryta jest czterospadowym, namiotowym dachem. Obecny wygląd zawdzięcza remontowi z 1732 r., a data ta uwieczniona jest z pomocą żelaznych prętów na elewacji zabytku.

Dodaj opinię

Zabytkowa pozostałość po średniowiecznych fortyfikacjach, wznoszonych w celu obrony Darłowa przed najeźdźcami. XIV-wieczne mury miały 4 takie “wrota”, jedyna zachowana Brama Kamienna była tą północną. Współczesny wygląd - ceglana wieża na planie kwadratu, 4 kondygnacje i “namiotowy” dach - to też efekt przebudowy z 1732 r. Druga z używanych nazw to Brama Wysoka.

Brama Kamienna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Brama Kamienna, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Brama Kamienna.
  • Ulica
    Powstańców Warszawskich
    Brama Kamienna mieści się przy ulicy Powstańców Warszawskich w Darłówku
  • 76-150 Darłowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Brama Kamienna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij