Bunkry w Bobolinie

W Bobolinie, wsi między Dąbkami a Darłowem, na plaży i w jej okolicach zlokalizowane są bunkry oraz inne, dawne obiekty wojskowe. Jest to pozostałość po bazie Wermahtu z II wojny Światowej.

Według faktów testowano tu między innymi działo wielkokalibrowe "DORA". Bunkry znajdują się przy ujściu do morza rzeki Leniwiec. Jakieś 0,5 km od obecnej jednostki wojskowej znajduje się kolejny bunkier, w którym prawdopodobnie testowano pociski V1 i V2 (ich prędkości początkowe) - jednak obiekt nie jest dostępny do zwiedzania.

Dodaj opinię

Cichy, spokojny i malowniczy Bobolin w latach ‘30 XXw. i w trakcie II Wojny Światowej był ważnym poligonem doświadczalnym III Rzeszy. W obecności Führera testowano m.in. gigantyczne działo Dora (kaliber 800mm), prawdopodobnie także rakiety V1 i V2. W pobliżu znajduje się jednostka wojskowa, więc nie do wszystkich pozostałości bazy da się swobodnie wchodzić.

Bunkry w Bobolinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bunkry w Bobolinie, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bunkry w Bobolinie.
  • 76-156 Bobolin
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bunkry w Bobolinie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij