Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach

Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach to zabytkowa świątynia neogotycka, wybudowana prawdopodobnie w 1876 roku dla potrzeb miejscowej parafii protestanckiej. Katolickie wyświęcenie świątyni miało miejsce w czerwcu 1957 roku.

Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej jest konstrukcją jednonawową, orientowaną - zbudowaną na osi wschód-zachód, z ołtarzem przy wschodnim końcu i z głównym wejściem od strony zachodniej. Całość wzniesiona jest z czerwonej cegły. Dzwonnicę wieńczy stalowy hełm z krzyżem na samym szczycie wieży.

Dodaj opinię
Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij