Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starym Jarosławiu

Średniowieczna zabytkowa świątynia gotycka, postawiona najprawdopodobniej już w XIV wieku. Na przestrzeni dziejów konstrukcję sukcesywnie rozbudowywano i modernizowano, jednak wciąż zachowała wiele z oryginalnych kształtów.

Największemu przeobrażeniu w jednonawowym kościele uległa zakrystia. Podczas prac w końcówce XVI stulecia nabrała wyraźniej renesansowego charakteru. W części przeznaczonej dla wiernych barokowy styl prezentują ambona, ołtarz i rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego - wszystkie pochodzące z XVII w. Najstarszym ocalałym elementem w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego jest granitowa kropielnica z XV stulecia.

Dodaj opinię

Intrygujący zabytek z czasów średniowiecza, w którym do czasów współczesnych przetrwało sporo z oryginalnych, gotyckich kształtów. Świątynię wybudowano najprawdopodobniej w XVI wieku. Najstarszym zachowanym elementem wyposażenia jest XV-wieczna, granitowa kropielnica. Warto zwrócić jeszcze uwagę na barokowe ołtarze, ambonę i figurę Chrystusa Ukrzyżowanego.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starym Jarosławiu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starym Jarosławiu, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starym Jarosławiu.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starym Jarosławiu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij