Kursy wodolotem do Danii

Darłowski port dysponuje także letnimi połączeniami turystycznymi z duńską wyspą Bornholm. Są one realizowane przez statki Żeglugi Gdańskiej (Terminal Pasażerski Żeglugi Gdańskiej, ul. Kotwiczna 12). Na wyspę kursują wodoloty, które 100 km między polskim a duńskim wybrzeżem pokonują w przeciągu dwóch godzin.

Z Darłowa przypływa się do miasta Nexo, gdzie oprócz kilku architektonicznych zabytków można odwiedzić park motyli czy fabrykę słodyczy. Większość turystów po przybyciu do Nexo udaje się jednak do położonej 7 km na północ od Nexo miejscowości Svaneke, gdzie znajduje się „Joboland” - rodzinny park rozrywki, w którym dzieci i dorośli mogą wyszaleć się w parku wodnym, na ścieżce zręcznościowej, grając w minigolfa, odwiedzając zoo czy przepiękny ogród z największym w Europie zegarem kwiatowym.

Przy okazji wizyty w Svaneke warto zawitać również do portu, który słynie ze swoich wspaniałych wędzarni ryb. Można tam skosztować cenionego przez smakoszy złotego śledzia z żółtkiem, rzodkiewką i razowym chlebem. Z Nexo do Svaneke łatwo dostać się choćby na rowerze, cały Bornholm pokryty jest bowiem gęstą siecią doskonale przygotowanych ścieżek rowerowych.

Informacje o ścieżkach, a także plan miasta Nexo czy informator o „Jobolandzie” – wszystkie w języku polskim - można uzyskać w Nexo, w położonym koło dworca autobusowego centrum informacji turystycznej. Wytrwali na rowerze mogą zajechać nawet do ruin średniowiecznego zamku Hamershus, usytuowanych na północnej krawędzi wyspy, 32 km na północny zachód od Svaneke.


UWAGA - w 2015 roku Żegluga Gdańska wstrzymała kursy wodolotami na Bornholm na czas nieokreślony. Pewnym pocieszeniem i namiastką takiego rejsu mogą być wyprawy katamaranami, organizowane w Darłowie przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską. Trzeba dodać, że armator modyfikuje kalendarz rejsów co roku.

Dodaj opinię

Port w Darłowie jest doskonałą bazą wypadową do rejsów na Bornholm. Ta duńska wyspa oferuje całe mnóstwo atrakcji, zapewne ciekawszych niż Grenlandia - park rodzinnej rozrywki Joboland, historyczne zabytki… Do wyboru powinny być m.in. superszybkie wodoloty oraz pasażerskie, dostojne katamarany. Trzeba jednak wspomnieć, że oferta tych kursów jest mocno zmienna.

Kursy wodolotem do Danii adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kursy wodolotem do Danii, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kursy wodolotem do Danii.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kursy wodolotem do Danii opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij