Pomnik Rybaka

Tuż obok ratusza, w niebo spogląda Pomnik Rybaka będący jednocześnie fontanną. Pomnik jest dziełem wybitnego rzeźbiarza Wilhelma Grossa (1883-1974), którego prace kupowały m.in. muzea w Poznaniu i Szczecinie. Na opłacenie tak wybitnego artysty mogła sobie pozwolić nader zamożna, darłowska rodzina Hemptenmacherów, właścicieli floty żaglowców i statków handlowych na Bałtyku.

Zabytek stanął w starym mieście, w 1913 r. Szczyt centralnego cokołu zdobi figura rybaka, wokół cokołu znajdują się płyty z brązu zawierające płaskorzeźby ukazujące sceny z dziejów Darłowa.

Dodaj opinię

Wyjątkowa fontanna, która od ponad 100 lat zdobi rynek Darłowa. Rzeźbę wykonał ceniony (i wysoko ceniący swoje usługi) mistrz Wilhelm Gross, który ukończył to dzieło sztuki w 1913 roku. Oprócz postaci rybaka na szczycie, niezaprzeczalny kunszt widać również w brązowych płytach ilustrujących ważne momenty z historii miasta, umieszczonych u podstawy cokołu.

Pomnik Rybaka wart uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Pomnik Rybaka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik Rybaka, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik Rybaka.
  • Ulica
    Plac Tadeusza Kościuszki
    Pomnik Rybaka mieści się przy ulicy Plac Tadeusza Kościuszki w Darłówku
  • 76-150 Darłowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pomnik Rybaka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij