Port morski

Miejscem przyciągającym w swe progi rzesze gapiów i spragnionych morskiej przygody wędrowców jest z pewnością Port Morski Darłowo. Obejmuje on trzykilometrowy odcinek Wieprzy i składa się z dwóch części:

  1. usytuowanej tuż przy morzu: od falochronów, przez wejście do portu, awanport i Basen Rybacki, aż do mostu,
  2. położonej ok. 2,3 km od portowego (w bliskim sąsiedztwie centrum), składającej się z Obrotnicy Portowej i Basenu Przemysłowego - należy do niej również część koryta Wieprzy.

Obie części połączone są kanałem żeglownym o głębokości 5,5 m. Do portu mogą zawijać jednostki o maksymalnym zanurzeniu do 4 m i długości do 75 m, większe wpływają jedynie po otrzymaniu zezwolenia od Kapitana Portu Morskiego Darłowo, muszą także skorzystać z usług pilotażowych.

Port pełni funkcje portu handlowego, rybackiego i turystycznego. Dokonuje się tu m.in. przeładunku towarów w obrocie krajowym i zagranicznym, skupuje, składuje, przetwarza i sprzedaje ryby morskie, obsługuje jednostki sportowo-rekreacyjne (przystań jachtowa znajduje się w Darłówku Zachodnim). Wypływają stąd jednostki organizujące płatne rejsy wędkarskie, podczas których wędkarze mają możliwość złowienia m.in. dorszy, fląder, belon, śledzi czy łososi. Jednostki te wyposażone są w profesjonalny sprzęt do szukania ławic ryb oraz posiadają wypożyczalnie sprzętu wędkarskiego.

Po redzie portu w Darłówku Wschodnim urządzane są rejsy statków wycieczkowych, w tym stylizowanego na łódź wikingów. Statki oczekują na pasażerów przy nabrzeżu w Darłówku Wschodnim.

Dodaj opinię

Port morski w Darłowie można podzielić na dwie części - tę bliżej morza (falochrony, przedporcie, basen rybacki) i zlokalizowaną już całkowicie w korycie Wieprzy (obrotnica, basen przemysłowy). Wpływać do portu mogą statki o maksymalnej długości 75 m, zaś dopuszczalne zanurzenie to 4 m. Zawijają tu jednostki rybackie, turystyczne, sportowe i handlowo-transportowe.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Port morski kamerzysta Jelenia Góra

Port morski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port morski, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port morski.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port morski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij