Ratusz

W pobliżu kościoła Najświętszej Marii Panny wyrasta renesansowo-barokowy ratusz (pl. Kościuszki), który stanął tu w XVIII w.

Jest to budynek dwukondygnacyjny, wzniesiony na planie prostokąta, przykryty mansardowym dachem. Wejście do niego ustrojone jest kamiennym portalem, w którym widnieje herb miasta z datą 1657 r. oraz łaciński napis informujący m.in. o pożarach, jakie na przestrzeni stuleci kilkakrotnie nękały Darłowo.

Dodaj opinię

Piękny i ważny zabytek, który zdobi ścisłe centrum Darłowa. Siedziba miejskich władz powstała w rynku w XVIII wieku, po przebudowie starej hali targowej. Ratusz jest konstrukcją wielokondygnacyjną z mansardowym dachem. Barokowy sznyt urozmaicono przez wstawienie kamiennego, renesansowego portalu, pochodzącego ze zniszczonego w pożarze poprzedniego magistratu.

Ratusz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ratusz, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ratusz.
  • Ulica
    plac Tadeusza Kościuszki
    Ratusz mieści się przy ulicy plac Tadeusza Kościuszki w Darłówku
  • 76-150 Darłowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ratusz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij