Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Kto by pomyślał, że jest ich tak wielu? Nawet pomysłodawcy całego zamieszania, Marian Laskowski i bracia Kęszyccy związani hobbystycznie z militariami nie przypuszczali, że na zorganizowany przez nich pierwszy raz w 1999 r. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych przyjedzie tak wielka liczba miłośników historii i techniki wojskowej.

Od tego czasu, każdego roku w czerwcu, w Darłówku Wschodnim, na terenie zwanym „Patelnią” gromadzą się właściciele historycznych transporterów, czołgów, samochodów i motocykli oraz szeregi żądnych ich poznania gapiów.

Można tam zobaczyć m.in. czołgi T-34, T-55, hitowego Shermana, mosty czołgowe, amfibie, pojazdy opancerzone, a nawet jednoosobową łódź podwodną. Można także obejrzeć fantastyczną inscenizację batalistyczną z udziałem grup rekonstrukcyjnych, która jest jednym z głównych punktów programu zlotu.

Wydarzeniu towarzyszą także koncerty muzyczne, konkursy karaoke i wybory Mokrej Miss Zlotu.

Warto dodać, iż od jakiegoś czasu, pomysłodawcy zlotu organizują także zimowe edycje imprezy - główną bazą Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych staje się wtedy Malechowo, oddalone od Darłowa o mniej więcej kwadrans jazdy samochodem.

Dodaj opinię
Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, zobacz gdzie w Darłówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.
Ceny biletów / cennik wejść do Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Redakcja serwisu www.darlowko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 25-30 zł
    Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych cena biletu ulgowego: 25-30 zł
  • 50-60 zł
    Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych cena biletu normalnego: 50-60 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij