Darłówko - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Darłówka

Darłówko to piękna nadmorska dzielnica Darłowa, przyciągająca rzesze turystów ładną plażą, biegnącą nieopodal promenadą, zabytkową latarnią. Usytuowanie nad Morzem Bałtyckim i optymalne wykorzystanie takiego położenia czynią to miejsce bardzo lubianym i chętnie wybieranym na letni wypoczynek. Darłówko będące administracyjnie integralną częścią Darłowa, wyróżnia się jednak tym, iż to w jego granicach znajdują się najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym partie miasta. Do tego obszaru doprowadza droga wojewódzka nr 205, która łączy Darłówko z Darłowem, a wybiegając poza jego granice dalej prowadzi do Sławna, Bobolic. Drogą tą można również dotrzeć do strategicznej trasy krajowej S6, łączącej Szczecin z Gdańskiem. Komunikacja miejska na kierunkach dalekobieżnych możliwa jest po uprzednim dotarciu do centralnych części Darłowa - dworzec autobusowy mieści się przy ulicy Bogusława X. Wygodnym rozwiązaniem jest wyszukanie interesującego połączenia za pomocą sprawnego narzędzia internetowego - wyszukiwarki GoEuro.

Dotarcie do centrum Darłowa umożliwia funkcjonująca tutaj komunikacja miejska realizowana przez przewoźników: DM Damian Matuszewski, Ar-Tour Artur Romańczuk, DPP Sp. z o. o., MW Marcin Witkowski. Kursy realizowane są na trasach Darłowo - Darłówko Wschodnie oraz Darłowo - Darłówko Zachodnie. Główny przystanek zabierający podróżnych zlokalizowany jest przy Kościele Mariackim na ulicy Franciszkańskiej. Odjazdy busów odbywają się z dużą częstotliwością - średnio co 20 minut, co ułatwia sprawne przemieszczanie się między tymi dwiema częściami miasta. Ponadto, w obrębia miasta posłużyć się można także transportem realizowanym przez PKS Darłowo.

Dogodne skomunikowanie z centralnymi obszarami Darłowa, umożliwia mieszkańcom Darłówka realizację przejazdów na dalszych trasach. Po dotarciu na dworzec autobusowy przy ulicy Bogusława X możliwe jest skorzystanie m.in. z usług przewoźnika PKS Darłowo (zabiera podróżnych do Ustki, Jarosławca, Kołobrzegu, Koszalina, Słupska, Sławna). Inne rozwiązanie komunikacyjne to skorzystanie z usług firmy transportowej DPP Bus, która kursuje na linii Darłowo - Koszalin. Podobną trasę pokonują MW Marcin Witkowski i Ar-Tour Artur Romańczuk.

rozwiń
Darłówko - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij