Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk, karierę zrobiła błyskawicznie. Utalentowana i piękna, zdobyła sobie popularność jako aktorka i piosenkarka, pomimo braku artystycznego wykształcenia. Zadebiutowała w 1996 r. na deskach teatru muzycznego Teatr Studio Buffo w Warszawie, gdzie wystąpiła w wyreżyserowanym przez Janusza Józefowicza, wyśmienitym spektaklu „Tyle miłości”, opartym na polskich szlagierach filmowych i kabaretowych z lat 20 i 30.

Rok później miał miejsce jej debiut filmowy. Zagrała wówczas w filmie sensacyjnym Macieja Ślesickiego „Sara”, rolę tytułowej bohaterki Sary – córki gangstera, w którego wcielił się Marek Perepeczko oraz dziewczyny komandosa i ochroniarza Leona, granego przez Bogusława Lindę. Wszelako rozgłos przyniosła jej rola Agnieszki w sitcomie „13 posterunek” (1997-98, 2000), którego reżyserem również był Maciej Ślesicki. Wystąpiła w nim wcielając się w postać niesfornej, nieustannie zmieniającej chłopaków siostry Czarka granego przez Cezarego Pazurę. O role w kolejnych serialach i produkcjach filmowych nie musiała zabiegać.

Zagrała m.in. w serialu TVP 2 „Na dobre i na złe” (2000 r.), sitcomie „Świat według Kiepskich” (2000), serialach „Zostać miss” (2001), „Dziki” (2004), „Ja wam pokażę” (2007) oraz gościnnie w kilku innych produkcjach. Wystąpiła także w wielu filmach kinowych, m.in.: „Pierwszy milion” (1999), „Chłopaki nie płaczą” (2000), „E=mc²” (2002), „Nigdy w życiu!” (2006).

Teatr w karierze aktorki, oprócz debiutanckiego występu w „Tyle miłości” również odegrał istotną rolę. Artystka wystąpiła w kilku spektaklach Teatru Telewizji: „Cesarskiej miłości” (1998) u boku Daniela Olbrychskiego i Anny Seniuk, „Nas Troje (2000) z Katarzyną Figurą, „Czerwone komety” (2007) z doskonałą obsadą w składzie z Małgorzatą Kożuchowską, Anną Seniuk, Piotrem Fronczewskim i Wojciechem Malajkatem.

Telewidzowie znają Agnieszkę Włodarczyk także z uczestnictwa w teleturniejach i programach rozrywkowych, m.in. „Jak oni śpiewają” (2007) czy „Taniec z gwizdami”, w jakim wystąpiła w 2005 r. W nagrodę za sukces w pierwszym z tych programów została wydana płyta „Jak oni śpiewają”, na jakiej znalazły się covery utworów wykonywanych przez artystkę w programie. W 2007 r. Agnieszka Włodarczyk wydała także swoją debiutancką płytę „Nie dla oka” (2007) określaną jako „bardzo kobieca i osobista”.

Mieszkańcy Darłowa mogą więc być dumni. Agnieszka Włodarczyk urodziła się w pobliskim Sławnie, lecz w Darłowie spędziła część swego dzieciństwa, tutaj rozpoczęła edukację, tutaj wreszcie wciąż zamieszkuje jej najbliższa rodzina i … właściwie to tutaj zaczęła się sceniczna kariera aktorki. W wieku 14 lat, w Darłówku Agnieszka Włodarczyk wygrała konkurs na Miss Opalenizny. W tym samym roku wybrano ją także Miss Polski Nastolatek.

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Agnieszka Włodarczyk opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij